O mnie

Marta Sulkowska - O mnie

Cześć, nazywam się Marta Sulkowska i mieszkam w Gdyni.

Cieszę się, że dotarliście tu i macie ochotę dowiedzieć się o mnie czegoś więcej.
Tak naprawdę zaczęłam fotografować gdy skończyłam 15 lat. Poszłam do szkoły i do pracy zarazem.
Po trzech latach w szkole zdobyłam tytuł czeladnika i taki ze mnie był fotograf.

Ciągle szukałam swojej drogi i przez dwa lata uczęszczałam na warsztaty WFH fotograficzne w Sopocie. Tam dowiedziałam się nieco więcej o fotografii studyjnej i podszkoliłam się z reportażu. Od czasu do czasu fotografowałam ludzi, czasem śluby moich przyjaciół. I wciąż czułam, że chcę wiedzieć i potrafić więcej. Aby zdobyć nowe umiejętności wybrałam się na studia z projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ten czas pozwolił mi złapać również trochę dystansu do fotografii i odnaleźć nowe sposoby działania.

Bogatsza o te doświadczenia ukończyłam kolejne studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, ale tym razem już z zakresu fotografii.
Znalazłam swój temat, którym są ludzie i ich emocje. Chcę pokazywać je w naturalny sposób. Chcę opowiadać historie ludzi i rodzin. W drobnych niuansach szukam prawdy, chcę ją zapisać na zdjęciach. Wierzę, że te wszystkie historie przetrwają próbę czasu i będzie można je odnaleźć na moich fotografiach.

Oprócz pracy z Parami Młodymi, zajmują mnie różne inne projekty: eventy czy lookbooki dla polskich projektantów.
Zajęłam się też realizowaniem własnych projektów – „Martwa Natura” i „Gdynianie”. Sfotografowałam już prawie trzystu Gdynian, tych zakorzenionych w mieście i tych, którzy są tu tylko na chwilę.

Lubię gotować i chodzić z psem po lesie. Lubię dobrą kawę, od której zaczynam dzień. Latem robię konfitury z sezonowych owoców. Często jeżdzę na rowerze po lesie, a w nim wciąż odnajduję coś, co przyprawia mnie o zachwyt i rozbudza wyobraźnię. Kilka sezonów temu nauczyłam się robić domowe wino. Najpyszniejsze wychodzi mi z truskawek i porzeczek z własnej działki. Butelka takiego wina to świetny prezent na dla moich bliskich.

Marta Sulkowska - fotograf
Marta Sulkowska - fotograf Gdynia
Marta Sulkowska