O mnie

Cześć, nazywam się Marta i mieszkam w Gdyni. 

Cieszę się, że dotarliście tu i macie ochotę dowiedzieć się o mnie czegoś więcej.  

Tak naprawdę zaczęłam fotografować gdy skończyłam 15 lat. Poszłam do szkoły i do pracy zarazem. Po trzech latach w szkole zdobyłam tytuł czeladnika i taki ze mnie był fotograf. Ciągle szukałam swojej drogi i przez dwa lata uczęszczałam na warsztaty fotograficzne w Sopocie. Tam dowiedziałam się nieco więcej o fotografii studyjnej i podszkoliłam się z reportażu. Od czasu do czasu fotografowałam ludzi, czasem śluby moich przyjaciół. I wciąż czułam, że chcę wiedzieć i potrafić więcej. Aby zdobyć nowe umiejętności wybrałam się na studia z projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ten czas pozwolił mi złapać również trochę dystansu do fotografii i odnaleźć nowe sposoby działania. Bogatsza o te doświadczenia ukończyłam kolejne studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, ale tym razem już z zakresu fotografii.

Znalazłam swój temat, którym są ludzie i ich emocje. Chcę pokazywać je w naturalny sposób. Chcę opowiadać historie ludzi i rodzin. W drobnych niuansach szukam prawdy, chcę ją zapisać na zdjęciach. Wierzę, że te wszystkie historie przetrwają próbę czasu i będzie można je odnaleźć na moich fotografiach.

Oprócz pracy z Parami Młodymi, zajmują mnie różne inne projekty: eventy czy lookbooki dla polskich projektantów. 

Zajęłam się też realizowaniem własnych projektów – „Martwa Natura” i „Gdynianie”. Sfotografowałam juz prawie trzystu Gdynian, tych zakorzenionych w mieście i tych, którzy są tu tylko na chwilę. 

Lubię gotować i chodzić z psem po lesie. Lubię dobrą kawę, od której zaczynam dzień. Latem robię konfitury z sezonowych owoców. Często jeżdzę na rowerze po lesie, a w nim wciąż odnajduję coś, co przyprawia mnie o zachwyt i rozbudza wyobraźnię. Kilka sezonów temu nauczyłam się robić domowe wino. Najpyszniejsze wychodzi mi z truskawek i porzeczek z własnej działki. Butelka takiego wina to świetny prezent na dla moich bliskich.