Jak wybrać fotografa na ślub?

Ślub i wesele to niezwykle ważne wydarzenie w życiu człowieka, często także stresujące i pełne emocji, bo przecież to dla wielu osób jedyne i niepowtarzalne wydarzenie, z którym też wiąże się wiele przygotowań, podejmowania decyzji, załatwiania spraw. Wiele młodych par, które dopiero poznają siebie wzajemnie dogłębniej, musi stanąć przed wieloma nie lada wyzwaniami i wspólnie podejmować decyzje, związane z wyborem miejsca na wesele i ślub, z wyborem orkiestry, menu na wesele i wieloma, jeszcze innymi ważnymi kwestiami. Często nie jest łatwo, bo każdy ma swoje preferencje, swoje wizje oraz oczekiwania i w takich momentach uczymy się trudnej sztuki kompromisu, która dla wielu wcześniej była niejednokrotnie czymś zupełnie abstrakcyjnym, bo jako kawaler czy panna, nie musieli iść z nikim na kompromis. Przygotowania do ślubu i wesela są więc niejednokrotnie świetnym testem na to, jak dogadujemy się z partnerem czy partnerką, bo przecież w kolejnych latach wspólnego życia, nie raz staniemy w takiej sytuacji, w której będzie konieczność dokonania wspólnego wyboru.

Jedną ze wspólnych decyzji, jakie muszą razem dokonać młodzi, jest wybór fotografa na swój ślub i wesele. Na co więc zwracać uwagę i od czego zacząć poszukiwania? Przede wszystkim pierwszą rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest wybór potencjalnego fotografa w zależności od naszej lokalizacji. Zatem więc jeśli mieszkamy np. w Gdyni, poszukiwać będziemy profesjonalisty właśnie z tych okolic. Dzięki temu, że żyjemy w dobie internetu, możemy po prostu wpisać w wyszukiwarkę hasło Fotograf ślubny Trójmiasto albo Fotografia ślubna Gdynia i poszukać fotografa w wynikach, jakie wyświetli nam wyszukiwania na ekranie. Zapewne jednak wyświetli nam się sporo haseł, więc dość ważną rzeczą jest sprawdzenie portfolio takiego fotografa, czyli galerii zdjęć na jego stronie, na której prezentuje przykładowe zdjęcia wykonane na wcześniejszych imprezach weselnych lub sesjach ślubnych. Jeśli interesuje nas sesja ślubna w plenerze zobaczmy, czy takie zdjęcia znajdują się także w portfolio fotografa. Możemy wówczas ocenić, czy podoba nam się prezentacja i sposób w jaki fotograf przedstawia młodą parę i uwiecznia ją na zdjęciach.

 

Jeżeli szukasz fotografa z Gdyni lub jesteś z dowolnego innego miasta Polski, także zapraszam Cię serdecznie do kontaktu ze mną.

Wybór fotografa ślubnego

Na co zwracać uwagę wybierając fotografa ?

Oprócz wyszukiwania w internecie, bardzo często korzystamy też z porad oraz poleceń znajomych i przyjaciół. Czasem ktoś wcześniej w naszej rodzinie korzystał już z usług profesjonalnego fotografa, dlatego liczymy wtedy na opinię i na podpowiedź w tej kwestii. Wielu fotografów wykonuje swoje usługi właśnie z polecenia innych osób, które będąc zadowolone ze współpracy, chętnie dzielą się opinią z innymi.

Gdy już mamy wstępnie wybranego kandydata na fotografa, na co powinniśmy zwrócić uwagę przed ostatecznym wyborem? Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić styl i formę prezentacji, jaką przedstawiają zdjęcia. Każdy fotograf, tak jak i każdy inny artysta malarz czy piosenkarz, ma swój styl prezentacji, więc oceńmy, czy nam odpowiada i czy jest to taki styl jakiego oczekujemy. Zwracajmy także uwagę na jakość zdjęć. Czy są żywe, czy odpowiednio oświetlone, czy zawierają dobrze widoczne szczegóły. Każdy z nas ma jednak w takich kwestiach inne preferencje, dlatego też takie odczucia będą zawsze bardzo indywidualną sprawą.

Innymi istotnymi szczegółami, które powinniśmy wziąć oczywiście pod uwagę, jest cena usługi, forma przekazania zdjęć – czyli nośnik, album, no i umowa, którą spisujemy z fotografem przed realizacją usługi.

Kontakt z fotografem.

Wybierając fotografa, ważne jest także dogadanie terminów. Skontaktujmy się z fotografem i sprawdźmy, czy będzie posiadał wolny termin w interesujący nas dzień. Dobrze jest także uzgodnić wszystkie szczegóły, porozmawiać o tym, jak będzie wyglądała sesja w plenerze, o jakiej porze najlepiej ją wykonać, aby zdjęcia wyszły jak najlepiej. Rozmowa z fotografem jest niezwykle ważna, możemy ustalić wiele ważnych kwestii i otrzymać wskazówki, które pomogą wykonać sesję w jak najlepszy sposób, uwieczniając piękne i ważne chwile naszego życia. Ważne jest też to, aby czuć się przy fotografie swobodnie i bez spięcia, gdyż to wszystko zostanie odzwierciedlone na zdjęciach. Sesja ślubna trwa przeważnie wiele godzin, dlatego wzajemne zaufanie i pewna bliższa relacja z fotografem jest niezwykle istotna, aby całe spotkanie przebiegało w miłej i luźnej atmosferze.

Piękne fotografie będą nam towarzyszyły później przez dalsze lata naszego życia. Z dumą będziemy mogli pokazywać je znajomym i rodzinie, jak również po latach sami z sentymentem będziemy wspominać chwile, w których wraz z ukochaną osobą wstępowaliśmy na nową drogę życia.

Zapraszam Cię także do współpracy ze mną. Nazywam się Marta Sulkowska, jestem fotografem oferującym sesje ślubne, rodzinne i biznesowe. Jeśli chciałbyś też dowiedzieć się czegoś więcej o mnie i o współpracy ze mną, oraz obejrzeć zdjęcia jakie wykonałam, zapraszam do obejrzenia mojej całej strony i do kontaktu ze mną.